22/3/16

Οι συμμετοχές του Συλλόγου

Το Σάββατο 19 Μαρτίου έπεσε η αυλαία στο 11ο φεστιβάλ υπεραποστάσεων που πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στις εγκαταστάσεις του Ελληνικού. Στο συγκεκριμένο φεστιβάλ είχαμε συμμετοχή και αθλητών του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας. Συγκεκριμένα στον αγώνα των 6 ημερών συμμετείχε ο αθλητής Νάτσης Νίκος, ενώ στον αγώνα των 24 ωρών έλαβε μέρος ο αθλητής Φαλτσής Βασίλης.

Την Κυριακή 20 Μαρτίου έγιναν αρκετοί αγώνες σε όλη την Ελλάδα με χιλιάδες δρομείς να συμμετέχουν, αποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά ότι ο μαζικός αθλητισμός είναι σε άνθηση στη χώρα μας τα τελευταία χρόνια. Αρκετές συμμετοχές σε αυτούς τους αγώνες είχαν και οι αθλητές του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας.
Συγκεκριμένα: Στον 5ο ημιμαραθώνιο Αθηνών, έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι εξής αθλητές: Αγραφιώτης Δημήτριος και Λίτσιος Δημήτριος. Ενώ στο παράλληλο αγώνισμα των 5 χλμ έλαβε μέρος και τερμάτισε επιτυχώς η Οικονόμου Πηνελόπη.

Την ίδια μέρα, έγινε για 9η χρονιά ο ημιμαραθώνιος ‘Θ. Σταμόπουλος’ με εκκίνηση τη Καλαμπάκα και τερματισμό τα Τρίκαλα. Φέτος ο αγώνας είχε ρεκόρ συμμετοχών. Ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας έδωσε δυναμικό παρών όπως κάθε χρόνο ενώ κατέκτησε τη πρώτη θέση στην ομαδική κατάταξη με τις συμμετοχές των αθλητών να ξεπερνάν τις 100. Μάλιστα είναι η τρίτη συνεχόμενη χρονιά που ο Σύλλογός μας πετυχαίνει αυτή τη διάκριση. Για το Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι εξής αθλητές και φίλοι: