5/5/19

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο επετειακός Ιπποκράτειος αγώνας Δρόμου

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη σήμερα ο επετειακός 10ος Ιπποκράτειος αγώνας Δρόμου στη Λάρισα με εκκίνηση και τερματισμό το Α Αρχαίο Θέατρο συνδέοντας τα ιστορικά μνημεία της πόλης και μια μοναδική διαδρομή στην κοίτη του ποταμού Πηνειού. Ο Ιπποκράτειος Δρόμος διοργανώνεται από το Σύλλογο Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας, την Περιφέρεια Θεσσαλίας και πλήθος φορέων, εθελοντών και χορηγών.
Ο πρώτος αθλητής που έφτασε στον τερματισμό του Ιπποκράτειου Δρόμου ήταν ο Τυρναβίτης αθλητής Τσικούρας Νίκος του ΑΟ Γλυφάδας  και ακολούθησε ο Βαίτσης Νίκος και στην τρίτη θέση ο Τσουρέλης Ζήσης, ενώ στις γυναίκες την πρώτη θέση πήρε η Κατζουράκη Χριστίνα, στην δεύτερη θέση τερμάτισε η Καραντζιά Κατερίνα και στην τρίτη θέση η Τζανάκα Θεοφανία.

Ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας ευχαριστεί και συγχαίρει όλους όσους συνέβαλαν για τη διοργάνωση του αγώνα και ανακοινώνει ότι ο 11ος Ιπποκράτειος Αγώνας Δρόμου θα διεξαχθεί την Κυριακή 3 Μαΐου 2020.