1/5/23

Οι συμμετοχές του Συλλόγου 23.04.2023

Την Κυριακή 23 Απριλίου 2023 έγινε στο δήμο Παλαιού Φαλήρου Αττικής ο 14ος Διεθνής Ποσειδώνιος Ημιμαραθώνιος και οι παράλληλοι αγώνες (τεταρτομαραθώνιος, 5 χλμ). Στον ημιμαραθώνιο με εκκίνηση και τερματισμό στη Μαρίνα Φλοίσβου, πλησίον του Θωρηκτού Αβέρωφ συμμετείχαν και τερμάτισαν, τρέχοντας σε τμήμα της λεωφόρου Ποσειδώνος, οι αθλητές του συλλόγου μας Χρήστος Πουλούλης και Απόστολος Γκέκας.

Την ίδια μέρα, στην κοντινή Καρδίτσα έγινε ο 6ος Πλαστήριος Δρόμος 2023 με 3 αγώνες/διαδρομές και εκκίνηση/τερματισμό την πλατεία Ελευθερίας Καρδίτσας. Στον αγώνα του ημιμαραθωνίου συμμετείχαν και τερμάτισαν οι αθλητές μας Κώστας Γκόλτσιος (2ος ηλικιακής κατηγορίας), Γιώργος Γκαγκάρας, Νατάσσα Νασίκα (1η ηλικιακής), Φώτης Χαραχούσος, Ιωάννης Ντούμος και Ευάγγελος Ντούμος. Στον αγώνα των 10 χλμ συμμετείχαν οι Βασίλης Αργυρούλης (2ος ηλικιακής), Ευθύμιος Μαμέκας (3ος ηλικιακής), Κωνσταντίνος Κοκκινόπουλος (3ος ηλικιακής), Μαρία Παπαδημητρίου (2η ηλικιακής), Ιουλία Αγγελακοπούλου (3η ηλικιακής), Αθανασία Κοκκινοπούλου (2η ηλικιακής), Παναγιώτης Μήτσιος, Αικατερίνη Λαδοπούλου, Νικόλαος Σφακιανός και Χρήστος Καρνάβας. Στον αγώνα των 5 χλμ τερμάτισαν οι Χρυσοβαλάντης Μπέσιος και Κλεάνθης Κουμανζέλης (1ος ηλικιακής).