17/4/22

Οι συμμετοχές του Συλλόγου 17.04.2022

Για ένα ακόμα Σαββατοκύριακο οι αθλητές του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας έτρεξαν παντού, σε όλη την Ελλάδα.

Συγκεκριμένα στο Μαραθώνιο Ναυπλίου έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι Γεώργιος Γκαγκάρας και Ηλίας Σβάρνας.

Στον Αέθλιο δρόμο, έλαβε μέρος και τερμάτισε επιτυχώς ο Νίκος Γκουτζουρέλας ο οποίος κατέκτησε την πρώτη θέση στη γενική κατάταξη. H διαδρομή είναι 62 χλμ με εκκίνηση το Λεβίδι και τερματισμό την Αρχαία Νεμέα.

Στον Ποσειδώνιο Ημιμαραθώνιο έλαβε μέρος και τερμάτισε επιτυχώς ο Χρήστος Πουλούλης.

Στον 1ο αγώνα δρόμου Ν. Αγχιάλου στα 10 χλμ έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι Κώστας Γκόλτσιος (1ος στην ηλικιακή του κατηγορία), Παναγιώτης Μητσιος, Νικόλαος Σφακιανός, Χρήστος Καρνάβας, Βασίλειος Αργυρούλης.

Στη Δεσκάτη Γρεβενών από το Δήμο Δεσκάτης και τον ΣΕΓΑΣ Δ. Μακεδονίας διοργανώθηκε ο αγώνας ορεινού δρόμου 21 χλμ «Κωνσταντίνεια 2022 – RUN DESKATI" αφιερωμένος στη μνήμη του Βασίλη Σεβαστή. Στον αγώνα αυτό συμμετείχαν και τερμάτισαν επιτυχώς η Σοφία Κρίκου και ο Χρήστος Καραγιαννίδης.

Στην Αμφίκλεια Φθιώτιδας οργανώθηκε από τον Α.Σ. Διόνυσο Αμφίκλειας ο ορεινός αγώνας δρόμου "Μοnοπάτι Παρνασσού 2022" συνολικής απόστασης 24,2 χιλιομέτρων σε μονοπάτια, δασικούς δρόμους και άσφαλτο με συνολική υψομετρική ανάβαση 1610 μέτρων περίπου. Στον αγώνα αυτό συμμετείχε και τερμάτισε ο αθλητής του συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Ν. Λάρισας Ιωάννης Φυτιλής.

Στον 3ο Πελάσγιο Δρόμο έλαβαν μέρος αρκετοί αθλητές του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας.

Συγκεκριμένα στον αγώνα των 6750 μέτρων έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι Φιλάρετος Κυριακάκης (2ος στην κατηγορία), Γεώργιος Βαγιούλης (3ος στην κατηγορία), Αλεξάντερ Αχμετάι, Φανή Τσαγκούλη (3η στη γενική γυναικών), Θωμαή Κατσιαρίμπα (1η στην ηλικιακή της κατηγορία), Απόστολος Γούλας, Κώστας Γκέτσιος, Ευθύμης Μπίκης, Βάσω Λαναρίδου (1η στην ηλικιακή της κατηγορία), Φωτής Θώμας, Κώστας Αγγέλης, Χρυσοβαλάντης Μπέσιος, Αστέριος Παπαγιαννόπουλος.

Στον αγώνα των 3000 μέτρων έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι Φιλάρετος Κυριακάκης (1ος στη γενική κατηγορία), Βασίλειος Μπλάντας.

Στον αγώνα των 1000 μέτρων έλαβαν μέρος και τερμάτισαν επιτυχώς οι Δημήτρης Αγορογιάννης, Ελεάννα Αγορογιάννη, Ιωάννα Δολούδη και Χρήστος Δολούδης.