28/10/22

Οι συμμετοχές του Συλλόγου 23.10.2022 part2

Στις 23/10/22 ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Γρεβενών διοργάνωσε τους ορεινούς αγώνες δρόμου KASTRAKI TRAIL 21km και 10km με εκκίνηση-τερματισμό το υπαίθριο θέατρο Γρεβενών Καστράκι. Στον αγώνα των 21 χλμ με 530 μ θετική υψομετρική διαφορά συμμετείχαν και τερμάτισαν επιτυχώς οι αθλητές του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας Τάσος Σβάρνας, Χρήστος Καραγιαννίδης και Αικατερίνη Λαδοπούλου. Στον αγώνα των 10 χλμ συμμετείχε και τερμάτισε επιτυχώς η Ελένη Καραμάνου.

Την ίδια ημέρα στο όρος Καλλίδρομο έγινε ο 3ος Ορεινός Αγώνας Τρεξίματος με την ονομασία «Λίμνη Νευρόπολη 2022» με εκκίνηση-τερματισμό την πλατεία Παλαιχωρίου Αμφίκλειας. Στον αγώνα αυτό, στη διαδρομή των 21 χλμ συμμετείχε και τερμάτισε ο αθλητής του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας Νικόλαος Σφακιανός.