1/11/23

Οι συμμετοχές του Συλλόγου 28-29.10.2023

Το Σάββατο 28/10/23 στον κοντινό Βόλο διοργανώθηκε από τον ΣΔΥ Βόλου-Κένταυρος ο 3ος Νυχτερινός Αγώνας Δρόμου Βόλου Elpedison. Στη διαδρομή των 10 χλμ συμμετείχαν οι αθλητές του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας Φιλάρετος Κυριακάκης (2ος ηλικιακής κατηγορίας), Κλεάνθης Κουμουντζέλης (2ος ηλικιακής), Μαρία Παπαδημητρίου (1η ηλικιακής), Παναγιώτης Βασιλογιαννακόπουλος, Ελπινίκη Ζουμπελούλη, Κωνσταντίνος Κοκκινόπουλος, Αθηνά Τράικου, Αθανασία Κοκκινοπούλου, Παναγιώτης Μητσιός και Νικόλαος Κυριακάκης. Στη διαδρομή των 5 χλμ συμμετείχαν και τερμάτισαν οι Στυλιανός Κυριακάκης, Σωτήριος Σιώκας, Παναγιώτης Κολέτας και Νικόλαος Σφακιανός.

Την επόμενη ημέρα,  Κυριακή 29/10/2023, στο όρος Καλλίδρομο έγινε ο 4ος Ορεινός Αγώνας Τρεξίματος με την ονομασία «Λίμνη Νευρόπολη 2022» και με εκκίνηση-τερματισμό την πλατεία Παλαιχωρίου Αμφίκλειας. Στον αγώνα αυτό, στη διαδρομή των 21 χλμ συμμετείχε και τερμάτισε ο αθλητής του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Νομού Λάρισας Γεώργιος Σβάρνας ενώ στη διαδρομή των 10 χλμ τερμάτισε οι Παναγιώτης Κολέτας και Νικόλαος Σφακιανός.